nová technologie pro výrobu mikro a nanočástic

Atomizer prezentován na konferenci BioVaria v Mnichově

Ing. Miloš Beran a Ing. Josef Drahorád se účastnili mezinárodní vědecké konference BioVaria v německém Mnichově. Představili zde formou posteru novou technologii pro výrobu mikro a nanočástic (CASND), na které spolupracují také s ČVUT. Technologii demonstrovali pomocí popisu nového typu zařízení tzv. ATOMIZERu, který je určen pro sprejové nebulizační sušení.
Prototyp tohoto zařízení kombinuje technologii sprejového sušení s technologií nebulizace (rozprašování) oxidem uhličitým. Technologie sprejového nubilizačního sušení (CASND) umožňuje, aby se materiály vyráběly v původním stavu s maximální ochranou původních biologických aktivit nebo jiných primárních materiálových vlastností (např. u potravin zachování výživových hodnot a biologických aktivit všech složek).

Technologie je přínosem pro:
– sušení součástí nebo materiálů v potravinářském, farmaceutickém nebo kosmetickém průmyslu (např. různé druhy výtažků rostlinných bílkovin pro potravinářský průmysl)
– sušení a zapouzdření mikroorganismů
– výroba speciálních kompozitních nanomateriálů, jako jsou nosiče s prodlouženým uvolňováním a cílené dodávky biologicky aktivních látek (nutraceutika, výživové doplňky nebo léky)

Tato unikátní technologie je k dispozici pro společný vývoj konkrétních aplikací a společných projektů v oblasti výzkumu včetně vývoje nových produktů s využitím Atomizeru. Technologie je patentována v USA a v České republice. Je k dispozici pro externí licence nebo pro spolufinancování společného vývoje až po konečný prototyp.

Poster je k náhledu zde.

Zanechat komentář

Doplňte správnou číslici do následující rovnice: *